Адетокумбо вкара 37, когато Бъкс победи Меджик със 118-114 за 6-та поредна победа
AP News | 2023-12-22 | 05:56:33

МИЛУОКИ (АП) — Янис Адетокумбо отбеляза 37 точки, 10 борби и шест асистенции, докато Милуоки Бъкс победи Орландо Меджик със 118-114 в четвъртък вечер за шестата си поредна победа.

Бъкс останаха непобедени в своя сезон от шест мача у дома и спечелиха 15 поредни мача във Fiserv Forum. Това е най-дългата серия от домакински победи на Бъкс за един сезон от 1991-92 г., когато спечелиха първите си 18 у дома.

Деймиън Лилард имаше 24 точки при стрелба от 5 от 17 и осем асистенции за Милуоки. Крис Мидълтън и Брук Лопес добавиха по 14 точки.

Франц Вагнер вкара 29 точки за Меджик, който загуби четири поредни. Паоло Банчеро отбеляза 23 точки, а Мо Вагнер 21. Коул Антъни добави 18 точки и 10 борби.

Орландо имаше 60-40 предимство в боята, но успя само 8 от 33 при опити за 3 точки, за да продължи спада си от далечно разстояние. Меджик бяха 9 от 36 отвъд дъгата в сряда при домакинска загуба със 115-106 от Маями.

След като отбеляза най-ниските за сезона 11 точки, докато постигна трипъл-дабъл във вторник при победата със 132-119 над Сан Антонио Спърс, Адетокумбо имаше девет точки в първите 2 1/2 минути в четвъртък, докато помагаше на Бъкс да изградят 11 -2 преднина.

Орландо дръпна напред в края на първата четвърт и увеличи преднината си до девет в началото на втората част, но Милуоки се върна напред завинаги по-късно през втората.

След като изоставаха с 80-65 в средата на третата четвърт, Меджик намали преднината на Милуоки до 93-91 след тройка на Франц Вагнер при 9:02 до края на мача.

Орландо имаше две притежания с шанс да изравни мача или да поведе, но не успя да отбележи нито един път. След това Лопес вкара гол след подаване на Малик Бийзли, за да започне бърз удар 9-2.

Меджик върнаха разликата до пет две минути преди края, но не можаха да се доближат, докато Гари Харис не отбеляза 3 -показател в последната секунда.

Орландо липсваше Джалън Съгс поради изкълчена лява китка и Джо Ингълс поради изкълчен ляв глезен.

Магия: В Индиана в събота.

Бъкс: Започнете смяна на четири мача в събота с първия от двата поредни мача срещу Ню Йорк Никс в Медисън Скуеър Гардън.